Facultatea de Matematică şi Informatică cu sprijinul MHP, Porsche şi EBS lansează programul de studii nivel licenţă INFORMATICĂ cu predare în limba germană

Universitatea Babeş-Bolyai, împreună cu MHP Consulting Romania SRL, Porsche AG şi cu EBS Romania SA au semnat în data de 5 martie 2014 un contract pentru finanţarea primului program de studiu nivel licenţă de Informatică cu limba de predare germană, din cadrul Facultăţii de Matematică şi Informatică.

Acordul prevede sprijinirea programului de studiu Informatică cu limba de predare germană prin finanţarea activităţilor didactice, de cercetare şi pentru susţinerea financiară a studenţilor din cadrul acestui program.

Pentru anul universitar 2014-2015 vor fi scoase la concurs 60 de locuri (15 la buget şi 45 cu taxă).