Workshop Quality Assurance – organizat de catre OpenText Cluj – participare gratuita

OpenText Romania (Micro Focus) organizează un Workshop de Quality Assurance pentru studenții din anul 2 sau 3 (an terminal) ai specializării Informatică. Prezenta la acest workshop este gratuită. Evenimentul va avea loc în luna decembrie, 2023, la sediul OpenText Romania. Studenții interesați pot trimite un email la adresa sciobanu@opentext.com până la data de 24 noiembrie 2023.

In cadrul workshop-ului studenții vor putea experimenta prin exemple concrete modalitatea prin care inteligența artificială ajută la automatizarea testării unei aplicații web, independent de tehnologia în care a fost dezvoltată aplicația. Marele avantaj este acoperirea tuturor scenariilor de testare și reducerea timpul alocat pentru testarea unei aplicații.