Tabere UBB pentru Performanţă 2014

Tabere UBB pentru Performanta 2014Universitatea Babeş-Bolyai organizează şi în anul 2014 concursul Tabere UBB pentru Performanţă, prin intermediul căruia studenţii cu rezultate deosebite beneficiază gratuit de locuri în Baza de practică şi agrement de la Baru, judeţul Hunedoara.

Sunt disponibile în total 50 de locuri, tabăra desfăşurându-se în perioada 18-24 august 2014. Se asigura transport din Cluj-Napoca, cazare şi masa pentru fiecare beneficiar.

La concursul de alocare a locului au dreptul să participe studenţii din anii 2 şi 3 nivel licenţă, precum şi studenţii din anii 1 şi 2 nivel master din cadrul oricărei facultăţi a Universităţii Babeş-Bolyai. La concurs pot participa doar studenţii integralişti care au obţinut în ultimele două semestre anterioare desfăşurării concursului minim media 9 pe fiecare semestru şi care au o conduită ireproşabilă demonstrată sub forma unei scrisori de recomandare din partea unui cadru didactic universitar.

Informaţii despre concursul de selecţie, calendarul acestuia şi despre actele necesare sunt disponibile în fişierele ataşate. Înscrierile au loc la secretariatul facultăţii în perioada 16-27 iunie 2014.

Instrucţiuni Tabere UBB pentru Performanţă 2014
Anexa 1 – Calendar