Posibilitate de vaccinare pentru studenți într-un centru mobil la Cluj-Napoca

Dragi studenți,

Există posibilitatea să vă vaccinați împotriva COVID-19 într-un centru mobil care se va organiza la Cluj-Napoca pentru vaccinarea voastră. Menționăm că nu avem în acest moment date privind locația centrului, tipul de vaccin sau data și ora programării. Desigur, rămâne valabilă alternativa de a vă programa la vaccinare în centrele din localitățile voastre prin platforma națională.

Dacă doriți să vă vaccinați în acest centru mobil, vă rugăm să completați un formular care poate fi accesat la linkul de mai jos până marți, 30 martie 2021, la ora 10:00: https://forms.office.com/r/50efAfBSfj.

E important să rețineți că înscrierea prin acest formular reprezintă asumarea voastră că vă veți prezenta la vaccinare în centrul mobil din Cluj-Napoca, nemaiexistând posibilitatea unei reprogramări ulterioare la acest centru. În cazul în care nu vă veți prezenta la vaccinare, doza de vaccin se va pierde, așadar e absolut necesar să dați dovadă de responsabilitate și să fiți în Cluj-Napoca în ziua programării. Mulțumim!

De asemenea, înscrierea se face doar cu adrese de e-mail din domeniul @ubbcluj.ro.

Cu cele mai bune gânduri,
Conducerea Universității Babeș-Bolyai

FOR INTERNATIONAL AND ERASMUS + STUDENTS

Dear students,

There is the possibility for you to get vaccinated against Covid-19 in a mobile centre organized in Cluj-Napoca for your vaccination. Please note we do not know what vaccine you will be given or the date and time of your appointment.

If you want to get vaccinated in this centre, please complete the form below until Tuesday, 30 March 2021, 10:00:  https://forms.office.com/r/F8XxAuj8ym.

Registration on this form means you agree to get vaccinated at the mobile centre, and there is no possibility for another appointment at a later date at this mobile centre. If you do not show up to your vaccination appointment, the vaccine dose will be lost, therefore it is absolutely mandatory that you act in a responsible manner and be present in Cluj on the date of your appointment. Thank you!

Please note that registration is only possible with your institutional UBB emails (domain @ubbcluj.ro).

Best regards,
Babeș-Bolyai University government