Performanţa absolvenţilor Facultăţii de Matematică şi Informatică, distinşi cu titlul de Antreprenorul Lunii de către ambasada SUA, prezentă pe larg în media naţională

La sfârşitul lunii mai, Facultatea de Matematică şi Informatică a fost gazda unui eveniment deosebit: decernarea de către ambasada SUA a premiului Antreprenorul Lunii start-up-ului MIRA, proiect demarat de către patru studenți din cadrul facultății noastre.

Decernarea premiului s-a realizat în prezenţa domniilor lor: domnul Michael Stewart, Consilier pentru afaceri economice al ambasadei SUA la Bucureşti precum şi domnul Kostas Loukas, General Manager Microsoft.

Evenimentul s-a bucurat şi de o largă acoperire în media naţională, Ziua de Cluj, România Liberă, Digi 24, Antena 3 şi Citynews fiind printre canalele media care au acordat spaţii evenimentului.

FOTO: România Liberă