Hotărâre privind numărul maxim de ore de practică de specialitate pe care-l pot efectua studenţii facultăţii, nivel licenţă şi nivel master

Adresa nr. 2371/24.10.2018

Având în vedere posibilitatea ca studenţii facultăţii să efectueze practica de specialitate atât în perioadele de activităţi didactice cât şi în timpul vacantelor, la propunerea Comisiei Executive a Consiliului facultăţii, se decide:

1. Studenţii facultăţii pot desfăşura un număr maxim de 2 ore/zi (maxim 10 ore pe săptămână) de practică de specialitate în perioadele de activitate didactică (cursuri, sesiuni de examene);
  2. Studenţii facultăţii pot efectua un număr maxim de 6 ore/zi (maxim 30 de ore pe săptămână) de practică de specialitate în perioadele de vacanţă sau în semestrul dedicat activităţilor de practică (in cazul programelor de masterat).