Horia Niță, student în anul 2 la Informatică limba engleză, locul 1 cu echipa la nivel național în cadrul concursului internațional de securitate cibernetică DefCamp 21-22

În cadrul concursului internațional de securitate cibernetică DefCamp 21-22 desfășurat recent, studentul Horia Niță (Informatica limba engleză, an 2) s-a clasat împreună cu echipa The Few Chosen pe locul 1 la nivel național. Felicitări Horia!

„Talentul și munca depusă de români în domeniul cybersecurity m-au făcut să mă gândesc de două ori la posibilitatea de a ajunge pe locul 1 național la un concurs așa mare. Cu toate acestea, cu mult efort și o echipă mai mult decât capabilă, am reușit să ajungem pe locul 22 internațional și locul 1 in România! Pasiunea mea este, cu siguranță, criptografia, și mă bucur că poate fi mai mult decât un hobby. Am început să învăț despre acest domeniu acum aproximativ 1 an, timp în care am evoluat mai mult decât am crezut că este posibil.”

Horia Niță, Informatica limba engleză, an 2