Dr. Alex Mahalov, Arizona State University, High Resolution Earth System Models at Regional Scales: Seeking Sustainable Solutions for Rapidly Expanding Urban Areas, Environmental, Agricultural and Energy Applications

Alex MahalovFacultatea de Matematica si Informatica împreună cu Facultatea de Stiinta si Ingineria Mediului vă invita la prelegerea sustinuta de dr. Alex Mahalov, Arizona State University, cu titlul High Resolution Earth System Models at Regional Scales: Seeking Sustainable Solutions for Rapidly Expanding Urban Areas, Environmental, Agricultural and Energy Applications. Acest eveniment se va desfasura joi, 21 mai 2015, intre orele 10:30 – 11:30, in Amfiteatrul „Iustinian Petrescu” (str. Fantanele, nr. 30).

De la ora 11:30 va avea loc o intalnire cu delegatia de la Arizona State University, in cadrul careia urmatoarele persoane vor sustine prezentari legate de Institutul de Cercetari pentru Sustenabilitate si Managementul Dezastrelor bazat pe Calcul de Inalta Performanta – ISUMADECIP:

• prof. univ. dr. ing. Alexandru Ozunu (împreună cu drd. Rares Macrea, drd. ing. Horatiu Stefanie);
  • prof. univ. dr. Calin Baciu;
  • prof. univ. dr. Jozsef Benedek;
  • prof. univ. dr. Gheorghe Silaghi;
  • conf. univ. dr. Virginia Niculescu.