Ceremonia de decernare a titlului de Profesor Honoris Causa domnului Dr. Daniel Metz, Președintele Consiliului de Administrație NTT DATA

Universitatea Babeș-Bolyai vă invită să participați luni, 11 octombrie 2021, de la ora 14.00, la ceremonia de decernare a titlului de Profesor Honoris Causa domnului Dr. Daniel Metz, Președintele Consiliului de Administrație NTT Data Romania. Ceremonia de decernare a titlului Profesor Honoris Causa va fi organizată în Aula Magna a Universității Babeş-Bolyai (str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1).

Laudatio va fi prezentată de prof. univ. dr. Anca Andreica, decanul Facultății de Matematică și Informatică.

Având în vedere situația epidemiologică din țară, ceremonia va fi organizată respectând normele de siguranță pe timpul pandemiei și va fi adaptată noilor decizii și reglementări naționale până la data respectivă.