Activități organizate pentru studenții anului I de către Centrul de Învățare Student Learning Hub al Universității

Dragi studenți din anul I,

Începem un nou sezon de activități gratuite în cadrul proiectului StudHub UBB!

Știm cât de stresante sunt sesiunile și cât de greu e să faci față volumului mare de informații, de aceea, dacă ești student an I nivel licență, ai oportunitatea de a participa gratuit la activitățile oferite de Centrul de Învățare – StudHub. În cadrul workshop-urilor, nu doar că vei avea oportunitatea de a interacționa cu studenții din cadrul altor facultăți și a te dezvolta personal, ci și să înțelegi mai bine cum să te adaptezi mai ușor vieții academice pentru a trece cu brio. Din această lună (noiembrie 2023) începem înscrierile la workshop-urile și întâlnirile de consiliere și orientare în carieră/ consiliere psihologică susținute în cadrul programului.

Îți oferim 7 activități la care te poți înscrie:

1. Consiliere și orientare în carieră (sesiune individuală)
  2. Consiliere psihologică în contextul situației actuale post-pandemie, criză economică, război (sesiune individuală)
  3. Workshop: Strategii de scriere academică
  4. Workshop: Educație financiară
  5. Workshop: Introducere în folosirea tehnologiilor VR (realitate virtuală) și AR (realitate augmentată)
  6. Workshop: Academia sustenabilității la UBB
  7. Workshop: Let’s talk English! (curs de engleză conversațională pentru grupe mici)

Te poți înscrie acum la: https://forms.office.com/e/0bCfxrZPGu

După înscriere vei primi pe email informații privind calendarul și modalitatea de participare la workshop-uri sau vei fi contactat telefonic pentru întâlnirile de consiliere.

Mulțumim!
Echipa StudHub