Vino să afli povestea unui start-up!

Facultatea de Matematică și Informatică împreună cu CS InnoHub, în cadrul Alumni Days, vă invită la un eveniment inedit în data de 13 mai 2022.

Studenți și alumni care au deja un start-up te vor îndruma prin povestirea experienței lor la evenimentul Student Start-up Stories organizat de CS InnoHub!

Evenimentul va avea loc la Centrul Regional de Excelență pentru Industrii Creative (CREIC). Vom face o vizită îndrumată în laboratoarele inovative, dotate cu echipamente high-tech, accesibile gratuit,  care se pot folosi în dezvoltarea propriilor start-up-uri.

În continuare, vom organiza un panel, cu fondatori de start-up-uri, la început de drum sau mai avansate. Invitații la eveniment sunt Raluca Rusu de la Snood, Horațiu Raduțiu de la Hawking, și Florentin Bota de la t@booK.

Agenda evenimentului:

• 15:20 Întâlnirea la autobuz
  • 15:30 Plecare autobuz spre CREIC
  • 16:00 Vizitare CREIC
  • 17:00 Discuție de tip panel cu invitații
  • 18:30 Final eveniment + Networking
  • 19:00 Plecare autobuz spre FSEGA

Înscrie-te acum la: https://forms.office.com/r/Ag3uJm5HJA

Deadline înscriere: 11 mai, ora 23:59

Detalii despre transportul la locație vor fi adăugate ulterior.