Rezultatele finale la Concursul Mate-Info, UBB 2023

Candidații cu Facilitatea A: Proba de Matematica, Proba de Informatica
Candidații cu Facilitatea B: Proba de Matematica, Proba de Informatica

Notă importantă: Facilitățile A și B pot fi folosite la concursul de admitere la Facultatea de Matematică și Informatică, UBB din iulie 2023 conform paragrafelor 2.2 și respectiv 2.4 din regulamentul de admitere. Cei care doresc să folosească aceste facilități TREBUIE să se înscrie în platforma de admitere UBB 2023. Candidații care vor selecta prima opțiune o specializare în limba de predare engleză sau în limba de predare germană TREBUIE să încarce în platforma de admitere un certificat lingvistic corespunzător conform paragrafelor 2.5.4 și respectiv 5.e din regulamentul de admitere.

Candidații din clasa XI: Proba de Matematica, Proba de Informatica

Notă importantă: Facilitățile pentru candidații din clasa XI care au participat la concursul Mate-Info UBB, 2023 vor fi cuprinse în regulamentul de admitere la Facultatea de Matematică și Informatică, UBB din 2024 ce va fi publicat pe site-ul nostru la finalul anului 2023.