În atenția bobocilor de la Facultatea de Matematică și Informatică

Societatea Hermes, organizația studenților de la Facultatea de Matematica și Informatică, vine în sprijinul bobocilor din anul I prin crearea de grupuri pe specializări pe platformele de socializare pentru proaspeții studenți ai anului I.

Pe aceste grupuri, Societatea Hermes are studenții reprezentanți, aceștia ocupându-se de transmiterea informațiilor de interes pentru boboci. Studenții anilor I sunt încurajați sa adere la următoarele grupuri:

Disclaimer: Grupurile de mai sus sunt gestionate exclusiv de studenții facultății si nu reprezintă un canal de comunicare oficial al facultății. Informația postată pe aceste grupuri nu este controlată și nu reprezintă un punct de vedere oficial al Facultății de Matematică și Informatică. Facultatea sprijină și încurajează însă acțiunile de voluntariat, comunicare și sprijin reciproc ale studenților facultății pe astfel de canale.