Un nou succes pentru studentii nostri la Techsylvania

În perioada 8-9 iunie 2019 a avut loc Hackathon-ul Techsylvania 2019, concurs în care cele 12 echipe participante au avut la dispozitie 24 de ore pentru a elabora o soluție software din sfera de banking-financial, pe tema „building banking for the new generation”.

Locul I a fost câștigat de echipa Broads, formată din: Bratu Andrei, Horhat Răzvan, Popa Adrian, Rusu Raul Săbăduș Alexandru, toți studenți în anul I la Facultatea de Matematică și Informatică, secția Informatică în limba engleză.

Aceștia au creat aplicația BPay, o platformă web-based care furnizează business-urilor o modalitate facilă de a-și gestiona și plăti facturile, prin automatizarea procesului de înregistrare şi plată a acestora.