Tudor Damian – Certified Ethical Hacker, Microsoft MVP: Cryptography in day-to-day use

Luni, 11 decembrie 2023, între orele 18 și 20 în sala C310, campus FSEGA, în cadrul cursurilor Criptografie (master, Securitate cibernetică, anul 1) și Aritmetică modulară și criptografie (masteratele Baze de date și Sisteme distribuite în Internet, anul 1), va avea loc prelegerea invitată cu titlul:

Cryptography in day-to-day use

susținută de către dl Tudor Damian, Certified Ethical Hacker, Microsoft Cloud and Datacenter Management MVP și alumnus FMI.

Prelegerea este deschisă tuturor studenților facultății interesați de domeniul securității cibernetice.

Abstract: Given the importance of encryption in cybersecurity, this would be aimed at providing insights into modern cryptographic techniques and their applications in day-to-day commercial use (web, infrastructure, Cloud, SaaS).