Sprijină performanţa de la Facultatea de Matematică şi Informatică

Give BackÎn ultimii ani, Facultatea de Matematică şi Informatică s-a distins ca un pol de excelenţă atât din punct de vedere didactic cât şi ştiinţific.

Din punct de vedere didactic, valoarea absolvenţilor noştri este unanim recunoscută, Facultatea de Matematică şi Informatică fiind unul dintre pilonii fundamentali în dezvoltarea industriei software din Cluj-Napoca.

Din punct de vedere ştiinţific, Facultatea de Matematică şi Informatică este una dintre puţinele facultăţi din România prezentă, fie prin domeniul Matematică, fie prin domeniul Informatică în clasamente internaţionale de prestigiu precum: QS World University Rankings by Subjects, The World’s Best Universities (U.S. News & World Report), Times Higher Education World University Rankings, Leiden Ranking sau în clasamentul Academic Ranking of World Universities (Shanghai).

În acest context, Asociaţia Matematicienilor şi Informaticienilor din Cluj-Napoca (sau mai pe scurt AMIC) a fost fondată pentru a sprijini performanţa şi excelenţa la nivelul Facultăţii de Matematică şi Informatică. Indiferent dacă eşti absolvent al acestei facultăţi sau pur şi simplu vrei să sprijini performanţa şi excelenţa academică, acum te poţi implica şi tu, redirecţionând 2% din impozitul anual sau/şi prin donaţii în lei sau euro spre Asociaţia AMIC. Sumele astfel obţinute vor fi folosite în scopuri precum:

• Sprijinirea participării studenţilor la concursuri şi conferinţe naţionale şi internaţionale;
  • Organizarea de conferinţe;
  • Premierea performanţelor ştiinţifice şi didactice obţinute de către studenţi şi cadrele didactice.

Cum poţi ajuta:

• Distribuind pur şi simplu acest anunţ pe reţeaua de socializare preferată;
  • Completând formularul 230 precompletat cu datele Asociaţiei AMIC şi depunându-l în 2 exemplare până la data de 15 iunie 2019 la:
    • Secretariatul Facultăţii de Matematică şi Informatică, str. M. Kogălniceanu, nr. 1 (L-V: 8-16);
    • Departamentul de Informatică, clădirea FSEGA, str. Teodor Mihali, nr. 58-60, etaj 3, cam. 331 (L-V: 8-20);
    • Departamentul de Matematică, clădirea Mathematica, str. Ploieşti, nr. 23-25, etaj 1, Catedra de Analiză şi Optimizare (L-V: 9-15).
  • Prin donaţii în contul AMIC:
    1. în lei
      Numele beneficiarului: ASOCIATIA MATEMATICIENILOR ŞI INFORMATICIENILOR CLUJ, str. Ploieşti, nr. 23-25, sala 204, Cluj-Napoca
      Banca: Bank Leumi Romania SA
      Cont: RO40DAFB101700237777RO02
      Swift: DAFBRO22
      Destinatia sumei: activităţi AMIC
    2. în Euro
      Beneficiary: ASOCIATIA MATEMATICIENILOR ŞI INFORMATICIENILOR CLUJ, str. Ploieşti, nr. 23-25, room 204, Cluj-Napoca
      Bank: BANK LEUMI ROMANIA SA
      SWIFT: DAFBRO22