Runda de calificare on-line Google # Hash Code la Facultatea de Matematică şi Informatică

În data de 11 februarie 2016 va avea loc runda de calificare on-line a competiţiei Google # Hash Code. Competiţia constă în rezolvarea unei probleme tehnice reale propuse de Google de către echipe formate din doi până la patru membri. Problemele de la ediţiile anterioare sunt disponibile la adresa https://hashcode.withgoogle.com/past_editions.html.

Runda va avea loc între ora locală 19.30 (18.30 CET) şi 23.30 (22.30 CET). La Facultatea de Matematică şi Informatică se organizează un hub pentru aceasta rundă. Deşi echipele pot participa on-line şi individual, ele se pot afilia hub-ului şi pot participa la competiţie în spaţiul special amenajat în campus alături de celelalte echipe afiliate din cadrul facultăţii. Mai multe informaţii despre hub-ul organizat la facultate se pot obţine la adresa mircea@cs.ubbcluj.ro.

Echipele câştigătoare vor fi anunţate în data de 15 februarie 2016 şi vor putea participa la runda finală organizată în data de 19 martie 2016 la sediul Google din Paris.

Google # Hash Code