Romanian AI Days, ediția 2022

Romanian AI Days este un eveniment anual dedicat comunității de Inteligență Artificială din România. Evenimentul este deschis tuturor celor interesați de IA (de la începători la experți, din mediul academic și din industrie, studenți și elevi) și își propune să creeze punți de legătură între comunitatea din România și cea internațională.

Evenimentul constă în două zile de prezentări tehnice ținute de experți în domeniu din România și din străinătate, discuții panel (pe teme de comunitate, educație, startup), sesiune de postere și oportunități de socializare.

În parteneriat cu Oradea Tech Hub, ARIA, Repatriot, Universitatea Oradea și Universitatea Emanuel, ediția de anul acesta va avea loc în Oradea, în perioada 12-13 octombrie, fiind prima ediție în persoană.

În mod special, sunt invitați să participe studenți și să prezinte la sesiunea de postere. Sunt oferite burse de călătorie studenților care prezintă postere și au nevoie de sprijin financiar.

Mai multe detalii despre eveniment sunt disponibile la adresa: https://days.airomania.eu/.