Predarea documentelor de practică ale studenţilor nivel licență de la specializările în limbile română, germană și engleză în perioada suspendării activităților didactice față în față

Începând cu data de 8 aprilie 2020, documentele de practică se trimit în format electronic la adresa practica@cs.ubbcluj.ro, subiectul emailului conținând: sectie, nume, promotie, tip document (adică: A pentru Acord, C pentru Convenție, R-E pentru Raport și Evaluare, D pentru Declarație pe proprie răspundere că practica se realizează de acasă).

Acordul de practică: acesta trebuie semnat, scanat și trimis prin e-mail.
Convenția de practică și Rapoartele finale: acestea se acceptă în variantă electronică cu una dintre următoarele variante de semnătură:

1. Pentru firme semnătura electronică, dacă există;
  2. Document completat, listat, semnat (neapărat cu pix albastru), scanat și trimis prin email;
  3. Semnătură olografă inserată în document.

Pentru instructajul pentru protecția muncii:

1. Studenții care își desfășoară practica de la domiciliul propriu (atât în cadrul unei firme cât și în cadrul UBB) trebuie să completeze o declarație pe propria răspundere că lucrează de acasă și nu se deplasează la activitatea de practică (vă rugăm să utilizați în acest sens modelele de aici). Declarația semnată și scanată se trimite prin email la adresa ioana.cenan@cs.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Informatica), respectiv adela.roman@math.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Matematica). Documentele (legate de protecția muncii) semnate conform celor 3 opțiuni de mai sus, se trimit prin email doamnei Ioana Cenan la adresa ioana.cenan@cs.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Informatica), respectiv doamnei Adela Romana la adresa adela.roman@math.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Matematica).
  2. Studenții care își desfășoară practica în cadrul unei firme și se deplasează la sediul firmei trebuie să completeze documentele legate de traseul de deplasare. Aceste sunt disponibile aici și se trimit completate și semnate doamnei Ioana Cenan la adresa ioana.cenan@cs.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Informatica), respectiv doamnei Adela Romana la adresa adela.roman@math.ubbcluj.ro (studentii de la domeniul Matematica).

IMPORTANT:

• S-a modificat Acordul de practică cu numele noului rector, prof. univ. dr. Daniel David. Pentru documentele deja semnate pana la data de 1 aprilie 2020 se acceptă și varianta anterioară.
  • S-a modificat Convenția de practică cu numele noului decan, conf. dr. Marcel Șerban. Pentru documentele deja semnate până la data de 6 aprilie 2020 se acceptă și varianta anterioară.