Modificarea contractului de studiu pentru anul universitar 2020/2021

Acest anunț se adresează studenților din anul 2 si 3 nivel licență și studenților din anul 1 si 2 nivel master. Acest anunț NU se adresează studenților din anul 1 nivel licență proaspăt admiși la facultate!

Stimaţi studenți,

În contextul pandemiei de Covid-19, date fiind diferitele scenarii adoptate de Senatul Universității prin HS nr. 12.653/10.09.2020 în ceea ce privește desfășurarea orelor, ne vedem puși în situația de a modifica cursurile opționale alese pentru anul universitar 2020-2021. Având în vedere faptul ca Facultatea de Matematică și Informatică a mers pe un scenariu online, alegerea unor cursuri opționale la facultățile care au ales alte scenarii nu este oportună în acest moment.

Vă recomandam ca până în data de 24 septembrie 2020 să reevaluați alegerea cursurilor opționale, alegând cursuri din oferta facultății noastre sau a acelor facultăți care au mers pe scenariu online.

Toate cursurile opționale care au fost alese la acele facultăți care nu își vor desfășura activitatea exclusiv online vor fi înlocuite de studentul în cauza în contractul de studiu. Studenții care se afla în aceasta situație, obligatoriu trebuie să își refacă contractual de studiu pentru anul universitar 2020/2021.

Studenţii care nu pot sa opteze pentru unul din cursurile opționale oferite de facultatea noastră, au posibilitatea de a opta pentru unul din cursurile opționale oferite de următoarele facultăţi care au ales scenariul online:

• Facultatea de Matematică și Informatică
  • Facultatea de Geografie
  • Facultatea de Drept
  • Facultatea de Litere
  • Facultatea de Istorie și Filosofie
  • Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
  • Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației (mai puțin Departamentul de Psihopedagogie Specială)
  • Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor
  • Facultatea de Studii Europene