Modalitatea de continuare a activităților didactice la Facultatea de Matematică și Informatică începând cu data de 4 octombrie 2021

Aprobată de Consiliul Facultăţii la şedinţa din data de 1 octombrie 2021
prin Hotărârea nr. 1558/01.10.2021 a Consiliului Facultăţii

Dragi studenți,

Având în vedere situația epidemiologică dată de creșterea din ce în ce mai îngrijorătoare a incidenței cazurilor de COVID în Cluj-Napoca, am fost nevoiți să reanalizăm situația desfășurării activităților didactice față în față și a riscurilor la care suntem supuși ca și comunitate: studenți și profesori deopotrivă. Astfel, ținând cont de numărul de studenți ai unei specializări, locațiile și sălile necesare, respectiv autonomia de decizie a fiecărei linii de studiu, s-au stabilit următoarele scenarii de desfășurare a activităților didactice la nivel licență:

• Specializările matematică și matematică informatică română și engleză – online
  • Specializările informatică română și engleză – online
  • Specializările liniei de studiu în limba maghiară – hibrid
  • Specializările liniei de studiu în limba germană – hibrid

Suntem conștienți de importanța desfășurării activităților față în față și a interacțiunii directe, și chiar dacă în acest moment considerentele sanitare sunt primordiale, această decizie va fi reanalizată în momentul în care situația pandemiei în orașul Cluj-Napoca se va ameliora.

Conducerea Facultății de Matematică și Informatică