Întâlnirea de 50 de ani a promoţiei Matematică şi Fizică 1957-58

Stimati Profesori

Absolvenţii Facultăţii de Matematicǎ şi fizicǎ promoţia 1957-58 cred că se cuvine să se întâlnească din nou şi după o jumătate de secol. Ştim cu toţii că nu ne este chiar uşor din multiple şi varii motive. Să încercăm totuşi să ne mai revedem cei care mai suntem, să convorbim despre ce a fost, ce este şi ce va mai fi.

Înţelegem că este vorba despre

ÎNTÂLNIREA DE 50 DE ANI.

Să ne străduim să nu irosim această ocazie. De aceea vă

INVITĂM CU DRAG

în data de 19 septembrie 2007 (miercuri) la această intâlnire ce va avea următorul:

PROGRAM

• Adunarea – in faţa Universităţii Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca – la orele 11:00;
  • Cursul aniversar – în amfiteatrul de mecanică „Victor Marian” – la ora 11:30;
  • Masa colegială – la restaurantul Colegiului Academic (Casei Universitarilor) – la ora 13.

Pentru anumite lămuriri şi confirmări puteţi apela la prof. Cosma Ioan, tel.: 428656, str. Tarniţa 1/16, 400659 Cluj-Napoca, e-mail: icosma@phys.utcluj.ro.

Organizatorii

Dragă colega

Ca foşti colegi şi prieteni se cuvine să ne întâlnim din nou şi după o jumătate de secol. Ştim că nu ne este chiar uşor din multiple şi varii motive. Să încercăm totuşi să ne mai revedem cei care mai suntem, să convorbim despre ce a fost , ce este şi ce va mai fi. Înţelegem că este vorba despre

ÎNTÎLNIREA DE 50 DE ANI.

Să ne străduim să nu irosim această ocazie. De aceea vă

INVITĂM

la Cluj în data de 19 septembrie 2007 (miercuri). Această intâlnire va avea următorul:

PROGRAM

• Adunarea – in faţa Universităţii Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca la orele 11:00;
  • Cursul aniversar – în amfiteatrul de mecanică „Victor Marian” la ora 11:30;
  • Masa colegială – la restaurantul Colegiului Academic (Casei Universitarilor) la ora 13.

Masa va începe cu un aperitiv select care se va deconta la ospătari împreună cu consumaţia de băuturi şi preparate culinare comandate, după dorinţă, de fiecare.

Pentru anumite lămuriri şi confirmări puteţi apela la colegul Cosma Ioan, tel.: 0264-428656, str. Tarniţa 1/16, 400659 Cluj-Napoca, e-mail: icosma@phys.utcluj.ro.

P.S. Având lista absolvenţilor vă rugăm să transmiteţi şi colegilor apropiaţi INVITAŢIA.

Organizatorii