Înscrieri pentru Colegiul Studenţesc de Performanţă Academică al UBB

Colegiul Studenţesc de Performanţă Academică este o structură nouă, creată în 2013, la UBB, care reuneşte cei mai buni studenţi ai universităţii, recrutaţi din toate facultăţile UBB şi care beneficiază, pe durata unui an universitar, de anumite facilităţi oferite de Universitate, în contul unor activităţi ştiinţifice şi culturale de excepţie, în care trebuie să se implice. Colegiul, care reflectă structura multiculturală a UBB, îi reuneşte pe cei mai performanţi studenţi din UBB, din rândurile cărora se vor recruta, în viitor, cercetătorii şi cadrele didactice universitare.

În perioada 30 iunie – 9 iulie 2014 vor avea loc înscrierile pentru accederea în cadrul Colegiului Studenţesc de Performanţă Academică (CSPA).

Pentru anul academic 2014-2015, UBB a alocat CSPA un număr de 75 de locuri pentru unii dintre cei mai bun studenţi ai universităţii (25 – ştiinţe umaniste, 25 – ştiinţe sociale, 25 – ştiinţe exacte).

Studenţii interesaţi sunt invitaţi să consulte documentele ataşate.

Instrucţiuni
Calendar