În prag de sfinte sărbători, colectivul Facultății de Matematică și Informatică a adus bucurie în sufletul copiilor

În prag de sfinte sărbători, colectivul Facultății de Matematică și Informatică a dorit să aducă bucurie în sufletul copiilor. Astfel, s-a desfășurat o acțiune de colectare de cărți, achiziție de rechizite și alte produse destinate bunei desfășurări a activităților didactice pentru elevi din mediu rural și pentru elevi cu o situație materială precară. Darurile „Moșului” au bucurat:

• 50 de elevi de la asociația Cristiana (mai multe detalii despre asociație sunt disponibile la adresa: https://www.christianacluj.ro/),
  • 120 de elevi de la trei școli din mediul rural: Petrindu, Tamasa și Cuzaplac din comuna Cuzaplac, județul Cluj,

copii care ne-au adus mai aproape de spiritul sărbătorilor prin colinde tradiționale.

Și pentru că mai sunt mulți alti copii cărora le putem dărui bucurii, dacă doriți să vă implicați și să sprijiniți următoarele acțiuni de acest fel desfășurate în cadrul facultății, vă rugăm sa luați legătura cu lector. dr. Adriana Coroiu, adriana.coroiu@ubbcluj.ro.