In memoriam: Prof. univ. dr. Nicolae Popovici

Grupul de cercetare Analiză și Optimizare anunță organizarea unui seminar omagial pentru cel care a fost colegul nostru Prof. univ. dr. Nicolae Popovici.

Seminarul va avea loc în data de 23 noiembrie 2022 în sala de lectură a bibliotecii Facultății de Matematică și Informatică de pe strada Ploiești nr. 23-25, între orele 12:30 – 14:00.

Invitați din Germania vor fi Prof. univ. dr. Christiane Tammer, de la Universitatea Martin-Luther Halle-Wittenberg, și dr. Christian Günther, de la Universitatea Leibniz din Hanovra.

Doamna Prof. univ. dr.  Christiane Tammer va prezenta expunerea cu titlul Nicolae Popovici’s results about Pareto reducibility and applications in generalized-convex constrained multi-objective optimization (Abstract), iar domnul dr. Christian Günther va susține expunerea intitulată A new concept of semistrict quasiconvexity for vector functions (Abstract).

Vă invităm să participați la acest eveniment.

Abstract Guenther.pdf
Abstract Tammmer.pdf