Examenul de certificare a competențelor profesionale pentru Programul postuniversitar de formare și dezvoltare profesională continuă Informatică, sesiunea februarie 2023

În data de 24 februarie 2023, ora 17,00 se organizează o nouă sesiune a examenului de absolvire din cadrul Programului postuniversitar de formare și dezvoltare profesională în Informatică. Această sesiune este organizata doar pentru acei studenți ai programului postuniversitar care au toate creditele la disciplinele din planul de învățământ și care trebuie să susțină doar examenul absolvire. Susținerea lucrării de absolvire se desfășoară ȋn sala L. 336, Campus, etajul 3.

Înscrierea la examenul de absolvire se face în perioada: 10 februarie 2023 – 22 februarie 2023 în platforma https://inscrieri.ubbcluj.ro

Calendar

• Înscrieri: 10 februarie 2023 – 22 februarie 2023;
  • Examenul de absolvire: 24 februarie 2023, ora 17,00, sala L336.

Documentele scanate în format PDF ȋntr-un singur fisier necesare pentru înscriere (va rugam concatenați toate fisierele intr-un singur fisier PDF avand numele de forma „Nume Initiala parinte Prenume.pdf” – ex. „POPESCU I. IOAN-VASILE.pdf” și încărcați acest document în câmpul „Cerere” din platforma de înscrieri în următoarea ordine):

• Certificatul de naștere – copie scanată în format pdf;
  • Diploma echivalentă acesteia; – diploma de licență și foaia matricolă/suplimentul la diplomă (pentru diplomele însoțite de foaie matricolă/suplimentul la diplomă) sau diploma echivalentă acesteia;
  • Diploma de Bacalaureat și foaia matricolă (pentru diplomele însoțite de foaie matricolă) sau diploma echivalentă acesteia – pentru absolvenții altor universități decat cei ai UBB.
  • Foaia matricolă de la liceu – copie scanată în format pdf;
  • Cerere tip de înscriere – după completare se va lista, semna și trimite în format pdf;
  • Anexele 1 și 2 de mai jos completate, semnate și scanate.*

*Versiunea finală a lucrării, împreună cu anexele și cu arhiva conținând aplicația se trimit la adresa de email andreea.pop@ubbcluj.ro. Dacă arhiva ZIP conținând aplicația este de dimensiune prea mare pentru a fi atașata la e-mail, aceasta se depune pe suport fizic la secretariatul facultății, sala 143 între orele 9,00-12,00. Arhiva trebuie să conțină exclusiv codul sursă al aplicației (vă rugam sa vă asigurați ca nu includeți în arhivă fișiere generate la compilare: .class, .exe, .obj, etc).

Anexa 1
Anexa 2