Depunerea dosarelor si calendarul pentru bursele speciale pentru activitatea stiintifica pentru anul universitar 2020-2021

Competitia este deschisa studentilor de la licenta (începând cu anul II) si masteranzilor (începând cu anul I). Bursa se acorda o singura data pe parcursul unui ciclu de studiu, pentru un an universitar, cu exceptia studentilor din ultimul an de studiu pentru care bursa se acorda pâna la examenul de absolvire. Aplicatiile pentru obtinerea burselor speciale pentru activitatea stiintifica pe anul universitar 2020-2021 se depun prin intermediul aplicatiei electronice dedicate burselor: https://inscrieri.ubbcluj.ro/burse/ in perioada 7-20 octombrie 2020 (in 20 octombrie pana la ora 16:00).

Regulamentul, cererea pentru acordarea burselor speciale si alte informatii suplimentare, precum si criteriile aplicate la Facultatea de Matematica si Informatica în evaluarea candidatilor se gasesc în documentele atasate. Suplimentar puteti consulta si adresa https://cercetare.ubbcluj.ro/ro/burse-speciale-pentru-activitatea-stiintifica-competitia-2020-2021/.

NOTE: All students that are enrolled at Babeș-Bolyai University that are Romanian citizens or citizens of the member states of the European Union or of the countries belonging to the European Economic Area and Switzerland, are eligible for this competition. Please find attached the application form.

Calendar

Calendarul competitiei pentru acordarea Burselor speciale pentru activitatea stiintifica la Facultatea de Matematica si Informatica

Pentru orice intrebari/neclaritati va rugam sa trimiteti un e-mail la mserban[at]math.ubbcluj.ro pentru Matematica si respectiv la craciunf[at]cs.ubbcluj.ro pentru Informatica.

Application form for special scholarships for scientific activity 2020 2021.docx
Cerere bursa speciala pentru activitatea stiintifica 2020 2021.docx
Competition for special scholarships for scientific activity 2020 2021.docx
Criterii FMI burse speciale pentru activitatea stiintifica 2020.doc