Completarea contractelor de studiu pentru anul universitar 2016/2017

În perioada următoare, studenții din anul I si II (Licența) si anul I (Master) trebuie sa facă alegerea cursurilor opționale pentru anul universitar următor, după următoarea metodologie:

1. In perioada 20 mai – 6 iunie 2016 fiecare student realizează alegerea cursurilor opționale prin completarea contractelor de studiu pentru anul următor in aplicația AcademicInfo;
  2. In perioada 7 iunie – 10 iunie 2016 decanatul, in baza alegerii făcute de studenți, decide din fiecare pachet ce cursuri opționale se organizează in anul universitar următor. Cursurile care au avut un număr mai mic de studenți sunt eliminate din AcedemicInfo si nu se vor norma;
  3. In perioada 1 septembrie – 15 septembrie 2016, AcademicInfo se redeschide pentru a permite studenților sa modifice contractele de studiu prin trecerea in contract a acelor opționale ce au fost normate.

Rugam studenții sa-si completeze in număr cat mai mare contractele de studiu, pentru ca alegerea cursurilor opționale sa fie realmente relevanta.

In luna septembrie, se va putea face modificarea contractelor de studiu, funcție de opțiunile studenților si eventualele examene restante din sesiunea de vara.

Atragem atenția ca in luna iunie contractele de studiu NU SE LISTEAZA, ele urmând a fi LISTATE, SEMNATE SI DEPUSE LA SECRETARIAT in luna septembrie, după a doua perioada de completare a contractelor.