Andreea Ciforac (master, an 2, Sisteme Distribuite în Internet) selectată pentru CERN Summer Student Programme 2021

Studenta noastră, Andreea Ciforac (master, an 2, Sisteme Distribuite în Internet), se numără printre studenții selectați din toți cei 7000 de candidați din întreaga lume care au aplicat pentru CERN Summer Student Programme 2021.

Timp de 8 săptămâni, Andreea va participa la o serie de prelegeri special pregătite pentru studenți, unde experți și oameni de știință din întreaga lume își împărtășesc cunoștințele despre o gamă largă de subiecte din domeniile fizicii teoretice și experimentale a particulelor, inginerie și informatică. Vizitele la facilitățile CERN, precum și sesiunile de discuții și atelierele sunt, de asemenea, caracteristici cheie ale programului.

Din păcate, din cauza situației actuale, această experiență va fi complet online. Felicitări Andreei și așteptăm cu interes să ne împărtășească din experiența dobândită la CERN!