Acad. prof. dr. Kolumbán József la 80 de ani

Marţi, 4 august 2015, dl acad. prof. dr. Kolumbán József a sărbătorit frumoasa vârstă de 80 de ani. Cu această ocazie, Decanatul Facultăţii de Matematică şi Informatică, în numele tuturor colegilor din facultate, îi urează distinsului profesor multă sănătate, bucurii şi împliniri alături de cei dragi, mulţumindu-i totodată pentru întreaga carieră didactică şi ştiinţifică în care a inspirat şi a fost model pentru nenumărate generaţii de studenţi dar şi de dascăli.

La Mulţi Ani!

UPDATE: Cu ocazia împlinirii frumoasei vârste de 80 de ani, dl acad. prof. dr. Kolumbán József a fost sărbătorit în cadrul Departamentului de Matematică şi Informatică al Liniei Maghiare, miercuri, 16 septembrie 2015, începând cu ora 18, în amfiteatrul Tiberiu Popoviciu al Facultăţii de Matematică şi Informatică.

Acad. prof. dr. Kolumbán József la 80 de aniAcad. prof. dr. Kolumbán József la 80 de ani