Echipa UBB a câştigat finala naţională Software Design a concursului Imagine Cup 2008

Echipa sm@rtDev reprezentând Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca a câştigat finala naţională a secţiunii Software Design a prestigiosului concurs Imagine Cup, finala desfăşurată în acest an la Suceava în perioada 16-18 mai. Locul al 3-lea a fost ocupat de echipa Phi, formată tot din studenţi ai facultăţii noastre.

Universitatea noastră reuşeşte astfel să îşi păstreze titlul de „Campion En-Titre” prin cea de-a treia finală naţională consecutivă câştigată la secţiunea Software Design. Este de notat şi performanţa ambelor echipe care ne-au reprezentat la această finală, de a ocupa podiumul concursului.

Felicităm echipele noastre pentru reprezentarea excelentă şi pentru faptul că au reuşit să apere palmaresul de până acum.

Iată şi componenţa echipelor:

• Locul I: sm@rtDev – Mircea Cimpoi, Zoicas Diana, Cristina Ciuhuta şi Radu Meza avându-l ca mentor pe dl Lector Dr. Dan Suciu.
  • Locul III: Phi – Alexandra Olteanu, Alexandra Jimborean, Sabina Surdu şi Monica Abrudan avându-l ca mentor pe Silviu Niculita.

Urăm echipei sm@rtDev mult succes la Paris, locul de desfăşurare a finalei mondiale din acest an.