A XXXVII-a Conferință Națională Didactica Matematicii, Satu Mare, 13 mai 2023

Facultatea de Matematică și Informatică a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, Inspectoratul Școlar Județean Satu Mare, Colegiul Național “Mihai Eminescu” Satu Mare, Prefectura județului Satu Mare, Primăria și Consiliul Local ale municipiului Satu Mare, Filialele Satu Mare și Cluj ale Societății de Științe Matematice din România, organizează în data de 13 mai 2023, a XXXVII-a Conferință Națională Didactica Matematicii, manifestare științifică de prestigiu devenită tradiție.

Lucrările conferinței se vor desfășura la Colegiul Național “Mihai Eminescu” din Satu Mare, județul Satu Mare.

Programul științific al manifestării cuprinde:

• Conferințe în plen
  • Comunicări științifice pe următoarele secțiuni:
    • Algebră
    • Analiză matematică
    • Geometrie
    • Informatică
    • Astronomie
    • Metodică

Înscrierile se fac pană în data de 01.05.2023 la:

Aceasta constă în comunicarea titlului lucrării si autorii cu datele de contact (titlul didactic, locul de muncă, adresa de e-mail) și un scurt rezumat al comunicării. Va rugăm să vizitați și site-ul: http://math.ubbcluj.ro/~didactica/.