Rezultate de top pentru Facultatea de Matematică și Informatică și Horia Niță (Informatică engleză an 3) la UNbreakable România 2023

Concursul de securitate cibernetică UNbreakable România 2023 s-a încheiat oficial. La ediția din acest an, 900 de elevi și studenți înscriși au avut oportunitatea să-și descopere și dezvolte pasiunea pentru securitate cibernetică.

Facultatea de Matematică și Informatică a Universității Babeș-Bolyai, alături de Horia Niță, Informatică engleză an 3, veteran deja consacrat al concursului, s-au clasat pe locul I în clasamentul pe universități, respectiv locul I în clasamentul individual.

În clasamentul pe echipe, Horia alături de Cristian Papa, absolvent al Facultății de Matematica și Informatică, promoția 2022 s-au clasat pe locul II.

Felicitări tuturor!