Sesiune de prelegeri invitate pe teme de cercetare interdisciplinară

Grupul Consultativ pentru Strategia Cercetării (GCSC) din cadrul Facultăṭii de Matematică şi Informatică vă invită la a II-a sesiune de prelegeri pe teme de cercetare interdisciplinară, ce va avea loc vineri, 30 mai 2014, orele 10:00-13:00, în sala 5/I (Clădirea Centrală UBB), având următorul program:

• 10:00-10:50 Chemical Reaction Network Theory: A tale of dynamics and structure, prelegere prezentată de Assist. prof. dr. Casian Pantea (Department of Mathematics, West Virginia University, USA)
  • 11:00-11:50 Recurrent sequences and the Mathematics of beauty, prelegere prezentată de Lect. dr. Ovidiu Bagdasar (School of Computing and Mathematics, University of Derby, UK)
  • 12:00-12:50 Neuroṣtiinṭe cognitive clinice: Fundamente ṣi noi direcṭii, prelegere prezentată de Prof. univ. dr. Daniel David (Departamentul de Psihologie Clinică ṣi Psihoterapie, Universitatea Babeṣ-Bolyai)