Harmadéves hallgatók látogatása a Halcyon Mobile cégnél

A 2018–2019-es egyetemi tanév II. félévének végén az iOS kurzuson részt vevő végzős diákokkal meglátogattuk a Halcyon Mobile céget. A céget Székely Botond társalapító mutatta be, valamint egy előadást is meghallgattunk arról, hogy hogyan kell egy sikeres appet tervezni. Ezután egy app fejlesztését szimuláltuk, különböző csoportokra osztva a diákokat, ahol minden csoport egy céges mentor vezetésével megkereste és kijavította a hibákat, majd a csapatok megoldásait összevonva bemutattuk a kész appet. Végül egy év közben megírt felmerő eredményhirdetésére is sor került: a legjobb eredményt elért két diákunknak egy nyári szakgyakorlati lehetőséget kínáltak fel. Végül meglátogattuk a Halcyon X-et, ahol Bócsi Botond mutatta be a cég AI projektjeit.

Köszönjük az együttműködést!
Dr. Libál András egyetemi docens