Bővült a Magyar Matematika és Informatika Intézet könyvtára

polygon22013. április 23-án a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatika Kara egy 71 kötetből álló könyvadományt ajándékozott a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézet könyvtárának. Ezeket a köteteket a Mathematicum 209-es termében helyeztük el, ahonnan tanárok és diákok egyaránt kölcsönözhetik a tanév folyamán.

Innen letölthető a könyvek listája, amelyben az adott linken keresztül a részletes tartalomjegyzék is megjelenik:

Polygon Könyvtár – Polygon Jegyzettár

Rövid ismertető a Polygon kiadóról, illetve a kiadványsorozatokról:

„A József Attila Tudományegyetem Bolyai Intézet magyar nyelvű kiadói tevékenysége 1991-ben indult az évente két alkalommal megjelenő POLYGON című matematikai szakdidaktikai folyóirat (Polygon folyóirat) megjelentetésével. Három évre rá indítottuk el a Polygon Könyvtár, illetve a Polygon Jegyzettár sorozatokat. E sorozatok beindításának kettős célja volt. Egyik szándékunk, hogy a felsőoktatás különböző szakjain (matematikatanár, programozó matematikus, matematikus, mérnökképzés) folyó matematikaoktatáshoz színvonalas magyar nyelvű tankönyveket biztosítsunk. Másrészt arra is vállalkoztunk, hogy bővítsük, illetve korábban megjelent sikeres könyvek újrakiadásával felfrissítsük a matematikát népszerűsítő könyvek palettáját. Büszkén mondhatjuk, hogy szerzőink a matematika tanításának és kutatásának nemzetközileg is elismert, kiváló hazai képviselői.”

Köszönet a felajánlott kiadványokért!
a Magyar Matematika és Informatika Intézet vezetősége