XVIII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia

2015. május 21. és 24. között szervezik meg Kolozsváron a 34 szekcióban meghirdetett XVIII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciát. Az ETDK egy olyan kihívás, amelyben a reál- és humántudományok különböző területein romániai és külföldi felsőoktatási intézmények hallgatói összemérhetik saját kutatási eredményeiket, szakmai tudásukat. A kolozsvári ETDK elismertségét bizonyítja, hogy ez az egyedüli erdélyi reál- és humántudományi konferencia, amelyen a hallgatók részvételi jogot szerezhetnek a magyarországi Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK), az adott tudományterületeken belül.

Jelentkezni online felületen lehet 2015. március 15-ig az ETDK honlapján. Az oldalon megtalálhatók a szekciók, jelentkezési feltételek, határidők és rengeteg hasznos információ. A fent említett időpontig a szakdolgozat témáját, címét, illetve szakmai vezetőjét kell megnevezni. A kivonatokat (a dolgozat összefoglalója) és a tanári igazolást 2015. március 29-ig kell a szervezőkhöz eljuttatni szintén elektronikus úton. A dolgozatok végleges változatát 2015. április 26-ig elektronikusan az etdk@kmdsz.ro e-mail címre, 2015. április 28. és 30. között pedig személyesen a KMDSZ irodában kell leadni.

Szervezők:

• Kolozsvári Magyar Diákszövetség