Kezdődik a XVIII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia

Lezárult a dolgozatok leadása az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciára (ETDK), amelyet 2015. május 21. és 24. között rendeznek Kolozsváron. Az eddigi évekhez hasonlóan, idén is rengeteg romániai és magyarországi diák jelentkezett ETDK-ra, hogy bemutathassa saját kutatási eredményeit. A négynapos rendezvényen a résztvevők különböző szekciókban mérik össze szakmai tudásukat. Idén 33 szekcióban közel 300 dolgozatot mutatnak be reál-, és humántudományok területén.

A megnyitó ünnepség 2015. május 21-én, csütörtökön 17:00 órától kezdődik a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Farkas utcai főépületének Aula Magna termében. A nyitóelőadást Trócsányi Zoltán fizikus tartja, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja és a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetének igazgatója, A CERN és a Higgs címmel.

2015. május 22. és 23. között a versenybe nevezett dolgozatok bemutatására kerül sor. Az előadások nyíltak, minden érdeklődő meghallgathatja a számára érdekes előadásokat. A részletes program az ETDK honlapján és a rendezvény Facebook-oldalán lesz elérhető. Vasárnap a rendezvény állófogadással egybekötött díjkiosztó gálával zárul, 18:00 órai kezdettel a BBTE Auditorium Maximum termében.

A matematika és informatika szekció előadásai: (2015. május 23., szombat, BBTE főépület, 5/I-es terem)

14:00 – Bordi Eszter: Zeneszövegtől zenestílusig
14:20 – Domokos István: Szteganográfia
14:40 – Ilonka Csaba: Szerveroldali Java technológiák vállalati rendszerek fejlesztéséhez. Esettanulmány: a SkillMaster projekt