Beszámoló a Farkas Gyula Egyesület keretében megvalósult tehetségfejlesztő tevékenységekről (2017–2018-as egyetemi tanév)

A 2017–2018-as egyetemi tanévben a Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért NTP-HTTSZ-17-0010 kódszámú (A hazai és a határon túli Tehetségsegítő Tanácsok, tehetségfejlesztő szervezetek és közösségek támogatása) pályázatának keretén belül több tehetségfejlesztő tevékenység zajlott. A matematika és az informatikai matematika szak, illetve a mesteri szakok hallgatói közül a kutatás iránt is érdeklődők külön tevékenységek keretében mélyülhettek el néhány témakörben, míg a tanári pályára készülők külön foglalkozásokon fejleszthették tanári szemléletmódjukat, repertoárjukat.

A résztvevők egy részének a 2017–2018-as egyetemi tanév során, a Székelyjón szervezett táborban, emelt szintű foglalkozásokon is lehetőségük adódott az elemi matematika néhány olyan témakörébe is bepillantást nyerni, amelyek későbbi tanári munkájuk hatékonyságát növelhetik, és amelyeket a hivatalos képzésük során nem érintenek.

A tehetségfejlesztő program az egyetemi félév utolsó hetén zárult több alternatív didaktikai tevékenységgel (gondolatmenet-építés a TERC kártya segítségével, síklefedések és térbeli testek tanítása Polydronnal, rácssokszögek tanulmányozása, csempézés és a Pitagorasz-tétel stb.).



(András Szilárd fényképei)


A tehetségfejlesztő tevékenységek a 2017–2018-as egyetemi tanévben a Nemzeti Tehetség Program NTP-HTTSZ-17-0010 kódszámú pályázatának támogatásával valósultak meg. A pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő hirdette meg.