Indul az Euro 200 számítógép-vásárlási program – 2017

2017. április 21-ig lehet igényelni a tanügyminisztérium által indított Euro200-as program keretében a kettőszáz euró értékű számítógép-vásárlási értékjegyeket. A támogatást azok a 26 évnél nem idősebb diákok, illetve akkreditált állami vagy magánegyetemeken tanuló hallgatók igényelhetik, akiknek családjában az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg a 150 lejt.

A szükséges okiratok listája:

1. típuskérvény (a Módszertani követelmények 2-es számú Melléklete);
  2. a pályázó személyazonossági igazolványa (eredeti és fénymásolat);
  3. születési anyakönyvi kivonat és/vagy a családtagok személyazonossági igazolványa (eredeti és fénymásolat);
  4. testvérek tanulói jogviszonyának/ hallgatói jogviszonyának igazolása;
  5. a családtagok állandó bruttó jövedelméről szóló igazolások, az igénylés benyújtását megelőző hónapra (eredeti);
  6. saját felelősségű nyilatkozat arról, hogy az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg a törvény által előírt összeget (150 lej), és a család rendelkezik a számítógép megvásárlásához szükséges árkülönbözettel (leadáskor kell aláírni);
  7. a kar részéről kiállított igazolás, amelyből kiderül, hogy az igénylés leadását megelőző egyetemi tanévben a hallgató legalább 50 kreditpontot szerzett (az I. éves hallgatók kivételével), továbbá egy hallgatói jogviszony-igazolás (az I. éves hallgatók esetében);
  8. a család ingó és ingatlan javaira vonatkozó nyilatkozat (egyetemi szintű egységes típusnyomtatvány).

Megjegyzés: A Babeş–Bolyai Tudományegyetem fenntartja magának a jogot, hogy saját felelősségű nyilatkozatot kérjen a pályázóktól arra vonatkozóan, hogy családtagjaik nem dolgoznak külföldön (leadáskor kell aláírni).

Kérjük a jelentkezőket, hogy a dokumentumokkal a BBTE Rektori Hivatalában a hallgatók szociális ügyeinek koordinálásáért felelős titkárnőnél (Teofana Nicoară) jelentkezzenek 2017. április 21-ig (hétfőtől péntekig, naponta 09:00 és 12:00 óra között, M. Kogălniceanu/Farkas utca, 1., 110-es terem). Hiányos dossziékat nem fogadnak el.

A program szabályzata és naptára megtekinthető az alábbi honlapon: http://euro200.edu.ro/, valamint a Nemzeti Nevelésügyi Minisztérium honlapján.

Mellékletek

Nyilatkozat a család ingó és ingatlan javairól Euro200