Elhunyt dr. Szilágyi Pál egyetemi tanár

A Matematika és Informatika Kar mély megrendüléssel és szomorúsággal tudatja, hogy

Dr. SZILÁGYI PÁL egyetemi tanár,

a Matematika és Informatika Kar emeritus professzora 2017. szeptember 16-án, türelemmel viselt betegség után elhunyt.

Szilágyi Pál professzor a BBTE Matematika és Informatika Karnak szentelte tevékenységét. 1992 és 1996 között a Matematika és Informatika Kar dékánhelyettese, 1996 és 2000 között az egyetem rektorhelyettese volt, 6 hónapig rektori feladatkört is betöltött.

De mindezek előtt Szilágyi Pál professzor számtalan matematikus-, informatikus- és fizikusgeneráció mentora volt a parciális differenciálegyenletek szakterületén.

Nemes lelkű és kifogástalan jellemű ember volt.

Felravatalozására 2017. szeptember 19-én, kedden 12:00 órától kerül sor a kolozsvári Egyetemiek Háza előcsarnokában.

Részvétnyilvánításra szintén 12:00 órától lesz lehetőség, a temetési szertartás 12:30 órakor kezdődik.

Nyugalma legyen csendes, emléke áldott!