A BBTE matematikai képzése 2015-ben is marad a The World’s Top Universities for Mathematics – QS World University Rankings by Subject nemzetközi egyetemi rangsorolásban

qs-2015A Quacquarelli Symonds (QS) brit cég által elvégzett, szakok szerinti nemzetközi egyetemi rangsorolás alapján a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem – MATEMATIKA képzése révén –, 2015-ben is a 251–300. helyen szerepel. Az egyetemi rangsorolás megtekinthető a következő oldalon: The World’s Top Universities for Mathematics – QS World University Rankings by Subject 2015.

A rangsorolás több szempont figyelembevételével történt, amelyek közül kiemeljük:

• az akadémiai közösségben való ismertség, hírnév
  • a munkáltatók körében való ismertség, hírnév
  • a tudományos kutatási tevékenységek impaktja (a SCOPUS adatbázishoz viszonyítva).

A matematika szakterület mellett, a modern nyelvtudományi képzés rangsorában a Babeş–Bolyai Tudományegyetem a 151–200. helyen szerepel.