Naptár, szükséges okiratok és beiratkozás a 2021. szeptemberi magiszteri vizsgára

1. A hallgatók 2021. augusztus 6., 00:00 óra és 2021. augusztus 31., 16:00 óra között feltöltik a magiszteri dolgozat végleges változatát az angol nyelvű kivonattal, az 5-ös számú melléklettel és – amennyiben készült – az alkalmazással együtt, az alábbi oldalra: https://www.cs.ubbcluj.ro/apps/lucrari;
    • Minden hallgatónak időben meg kell bizonyosodnia arról, hogy van hozzáférése a https://www.cs.ubbcluj.ro/apps/lucrari oldalhoz, ahol megjelenik a témavezető tanár neve is.
    • Azok a hallgatók, akik nem rendelkeznek aktív MS Teams felhasználói fiókkal, a beiratkozási platformon a MS Teams fiók helyett egy érvényes e-mail címet adhatnak meg, amelyen meg fogják kapni a csatlakozással kapcsolatos részleteket, és majd vendégként (guest) fognak csatlakozni.

A Turnitin plágiumszűrő alkalmazás segítségével el kell végezni a magiszteri dolgozat plágium-ellenőrzését:

• az évfolyamfelelős hallgatók útbaigazítása alapján kapcsolatba kell lépni a Turnitin felhasználói fiókkal rendelkező hallgatókkal;
    • a plágiumszűrő alkalmazás segítségével el kell végezni a szakdolgozat dolgozat plágium-ellenőrzését, szűrők használata nélkül;
    • amennyiben alapos indokok miatt (pl. szakirodalom, saját leközölt cikk stb.) a hasonlóság meghaladja a 30%-os küszöböt, a plágium-ellenőrzést ezeknek a részeknek az eltávolítása után kell elvégezni, és erről értesíteni kell a témavezetőt is.
  2. a magiszteri dolgozat bemutatására vonatkozó témavezetői jóváhagyás elküldésének határideje: 2021. szeptember 1. (szerda, 14:00 óra); azok a hallgatók, akik a megadott határidőig nem kapták meg a témavezetői jóváhagyást, nem iratkozhatnak be a magiszteri vizsgára.
  3. A 2021. szeptember 1., 15:00 óra és a 2021. szeptember 2., 15:00 óra közötti időszakban kerül sor a magiszteri vizsgára való beiratkozásra. Az alábbiakban felsorolt dokumentumokat elektronikusan, szkennelt változatban kell feltölteni (egyetlen PDF formátumú állományként, ZIP-archívumba csomagolva) erre a felületre: https://inscrieri.ubbcluj.ro/ifs/:
    • érettségi oklevél és a középiskolai törzskönyvi kivonat (a törzskönyvi kivonattal rendelkező oklevelek esetén), vagy ezzel egyenértékű oklevél, azok esetén, akiknek ezek a dokumentumok nem kerültek be a kari dossziéjukba;
    • egyetemi oklevél és törzskönyvi kivonat/ oklevélmelléklet (a törzskönyvi kivonattal/oklevél-melléklettel rendelkező oklevelek esetén), vagy ezzel egyenértékű oklevél, azok esetén, akiknek ezek a dokumentumok nem kerültek be a kari dossziéjukba;
    • születési anyakönyvi kivonat (keresztlevél) fénymásolata;
    • a személyazonossági igazolvány, a következő esetekben:
      • a születési anyakönyvi kivonaton nem jelenik meg a személyi szám (CNP);
      • a születési anyakönyvi kivonat régi, és közigazgatási egységként nem a megye, hanem a rajon neve jelenik meg;
      • megváltozott a helység hivatalos elnevezése;
    • A kari titkárság előkészítette a személyes dossziéban található következő okiratok fénymásolatát, ezért nem kell beküldeni ennek szkennelt változatát: érettségi oklevél és a középiskolai törzskönyvi kivonat (a törzskönyvi kivonattal rendelkező oklevelek esetén), vagy ezzel egyenértékű oklevél; egyetemi oklevél és törzskönyvi kivonat/ oklevélmelléklet (a törzskönyvi kivonattal/oklevél-melléklettel rendelkező oklevelek esetén), vagy ezzel egyenértékű oklevél.

A korábbi évfolyamok esetén kérjük a végzett hallgatókat, hogy a magiszteri vizsgára való beiratkozási típuskérvény feltöltésekor az alábbi dokumentumokat is csatolják:

• érettségi oklevél és a középiskolai törzskönyvi kivonat,  vagy ezzel egyenértékű oklevél;
    • egyetemi oklevél és törzskönyvi kivonat/ oklevélmelléklet (a törzskönyvi kivonattal/ oklevélmelléklettel rendelkező oklevelek esetén), vagy ezzel egyenértékű oklevél;
    • születési anyakönyvi kivonat (keresztlevél) fénymásolata;
    • a személyazonossági igazolvány, a következő esetekben:
      • a születési anyakönyvi kivonaton nem jelenik meg a személyi szám (CNP);
      • megváltozott a helység hivatalos elnevezése;
    • a védési illeték (1500 lej) kifizetéséről szóló igazolás mindazok esetén, akik előző vizsgaidőszakokban iratkoztak magiszteri vizsgára, illetve akik 2018-ban vagy 2018 előtt végeztek.
    • a hallgatók és a bizottság titkára közötti kommunikáció a magiszteri dolgozat feltöltésére használt hallgatói e-mail címeken keresztül történik.
  4. 2021. szeptember 3-án kerül sor a magiszteri dolgozatok bemutatására és megvédésére, laptopról vagy videokamerával és mikrofonnal felszerelt asztali számítógépről.
    • A védéskor minden végzős hallgatónak a MS Teams alkalmazás asztali változatát kell használnia, amely lehetővé teszi az egyidejű video- és képernyőmegosztást is (screen sharing, video sharing).