Hallgatók elszállásolása az egyetemi bentlakásokban szociális és egészségügyi kritériumok alapján – 2016–2017-es egyetemi tanév

Azok a hallgatók, akik szociális és egészségügyi állapotuk révén bentlakást igényelnek, a szükséges iratokat 2016. szeptember 12. és 14. között adhatják le a Matematika és Informatika Kar titkárságán, naponta 09:00 és 12:00 óra között.

A szociális bentlakás megpályázásához a következő dokumentumok szükségesek:

• típuskérvény;
  • a szülők eltartásában lévő más családtagok születési anyakönyvi kivonatának (keresztlevél) másolata;
  • a szülők eltartásában lévő kiskorúak születési anyakönyvi kivonatának (keresztlevél) másolata;
  • a bentlakást kérvényező hallgató szüleinek vagy törvényes eltartóinak jövedelemnyilatkozata, valamint a törvényes eltartók jövedelmére vonatkozó egyéb igazoló/ bizonyító okirat/ nyugdíjpénztár által kibocsátott szelvények a 2016. május, június, júliusi hónapokra;
  • a hallgató lakhelye szerinti polgármesteri hivatal által kibocsátott igazolás a hallgató és családja magántulajdonában lévő javak használatából származó nettó jövedelemről: mezőgazdasági terület, erdők, bérleti szerződés stb.;
  • tanulói jogviszony vagy hallgatói jogviszony igazolása az oktatási intézményekben tanuló családtagok esetében;
  • igazolás a Gyermekvédelmi Hivatal részéről amennyiben a kérelmező gyermekvédelmi központból érkezett vagy családi gyámság alatt áll;
  • elvált szülők esetén szükséges a válásról szóló bírósági végzés másolata;
  • halotti anyakönyvi kivonat másolata; amennyiben a hallgató árva vagy félárva;
  • házassági anyakönyvi kivonat;
  • a kérelmező saját felelősségű nyilatkozata, amelyből kiderül, hogy sem ő, sem családja nem rendelkezik egyéb jövedelemmel.

Az egészségügyi követelményeknek az a hallgató felel meg, aki az 558/1998-as Kormányhatározat 2-es számú melléklet, 8. cikk, c) pontjában felsorolt betegségek valamelyikében szenved.

Az egészségügyi alapon megpályázható bentlakás-kritériumoknak az a hallgató felel meg, aki az 558/1998-as Kormányhatározat 2-es számú melléklet, 8. cikk, c) pontjában felsorolt betegségek valamelyikében szenved, és az előző egyetemi tanévben legalább 40 kreditpontot szerzett (kivételt képeznek a pedagógiai modul kreditpontjai). A hallgató által bemutatott orvosi igazoláson szerepelnie kell a betegségkategóriák szerinti diagnózis besorolásának, az alábbiak szerint: TBC, cukorbetegség, rosszindulatú betegségek, felszívódási zavar szindróma,  krónikus veseelégtelenség, asztma, epilepszia, örökölt szívbetegség, krónikus hepatitisz, zöldhályog, súlyos rövidlátás, immunológiai megbetegedések, HIV-fertőzés (AIDS), spondilitisz ankilopoetika, akut ízületi gyulladás, májzsugorodás, leukémia, limfóma és talasszémia, szklerózis multiplex, gastroduodenális fekély.

Az egészségügyi kritérium alapján megpályázott bentlakás esetében a hallgatóknak egy szakorvosi igazolást is mellékelniük kell a kérvényhez. Az igazolást a családorvosnak és az egyetemi orvosnak is láttamoznia kell.

Típuskérvény és nyilatkozat szociális bentlakáshoz – 2016