Dobogós helyen a Matematika és Informatika Kar hallgatói a South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students (SEEMOUS 2019) versenyen

2019. március 12. és 17. között a Bulgáriai Devinben zajlott a XIII. Délkelet-európai Nemzetközi Matematikai Diákolimpia (SEEMOUS 2019). Ezen a hagyományos nemzetközi versenyen Délkelet-Európa legjobb matematikus hallgatói mérhetik össze tudásukat évente. Idén 83 hallgató vett részt Bulgária, Görögország, Észak Macedónia, Románia és Türkmenisztán 20 egyeteméről.

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karát három hallgató képviselte: Tőtős György (matematika szak, magyar tagozat, II. évf.), Pricope Tidor Vlad (infomatika szak, román tagozat, II. évf.) és Galea Raul-Ronald (informatikai-matematika szak, román tagozat, II. évf.), dr. Tiberiu Trif egyetemi docens kíséretében. Mindhárman dobogós helyezést értek el, kiváló eredményekkel tértek haza:

• Tőtős György – aranyérem, maximális pontszámmal (40 pont);
  • Pricope Tidor Vlad – ezüstérem (21 pont);
  • Galea Raul-Ronald – ezüstérem (17pont).

Gratulálunk a kart képviselő diákjainknak, valamint az őket felkészítő oktatóknak: dr. Tiberiu Trif egyetemi docensnek, dr. András Szilárd egyetemi docensnek, dr. Lukács Andor egyetemi tanársegédnek és Kajántó Sándor egyetemi tanársegédnek!