Az I. félévi ösztöndíjakra vonatkozó tudnivalók, 2018–2019-es egyetemi tanév

A tanulmányi és érdemösztöndíjak igénylése érdekében az alapképzés II. és III., valamint a magiszteri II. évfolyam képviselői 2018. október 2-án, 09:00 és 12:00 óra között vehetik át az adott szakért felelős kari titkárnőtől a tanulmányi átlagot tartalmazó listákat, amelyeket az aláírást követően 2018. október 15–16-án, 09:00 és 12:00 óra között kell visszavinniük a kari titkárságra.

Azok a hallgatók, akik szociális ösztöndíjat és betegségi támogatást igényelhetnek, a szükséges iratokat 2018. október 2. és 2018. október 19. között adhatják le a kari titkárság 143-as és 146-os termében, munkanapokon 9:00 és 12:00 óra között. A nettó jövedelem maximális összege családtagonként 1.162 lej (júniusi, júliusi és augusztusi jövedelem).

Akiknek családjában az egy főre eső havi nettó jövedelem nem haladja meg az országos minimálbér összegét (1.162 lej), az alábbi dokumentumokat kell benyújtaniuk:

A szociális ösztöndíj megpályázásához a következő dokumentumok szükségesek:

1. formanyomtatvány – letölthető a kari honlapról;
  2. 7-es melléklet – letölthető a kari honlapról;
  3. 11-es melléklet – letölthető a kari honlapról;
  4. személyi igazolvány fénymásolata;
  5. a szülők személyi igazolványának fénymásolata;
  6. a szülők eltartásában lévő további családtagok személyi igazolványának és születési anyakönyvi kivonatának (keresztlevél) fénymásolata;
  7. tanulói jogviszony vagy hallgatói jogviszony igazolása az oktatási intézményekben tanuló családtagok esetében;
  8. az egyik szülő saját felelősségű nyilatkozata közjegyző előtt vagy a lakhely szerinti polgármesteri hivatalnál, a család eltartásában lévő kiskorú gyerekek esetében, akiknek nincsen tanulói jogviszonyuk és nem rendelkeznek saját jövedelemmel;
  9. igazolás az orvosi ellátásra szoruló kiskorú gyerekeknek nyújtott állami pótlék összegéről;
  10. a szociális ösztöndíjat megpályázó hallgató jövedelméről, valamint a szülők jövedelméről szóló igazoló okiratok:
    1. a Nyugdíjpénztár által kibocsátott szelvények vagy igazolás a nyugdíj összegére vonatkozóan (a nyugdíj típusától függetlenül) 2018. június, 2018. július és 2018. augusztus hónapokra;
    2. munkanélküliségi igazolás 2018. június, 2018. július és 2018. augusztus hónapokra;
    3. a nettó jövedelemről szóló igazolás 2018. június, 2018. július és 2018. augusztus hónapokra;
  11. a jövedelemmel nem rendelkező szülő saját felelősségű nyilatkozata, a közjegyzőnél vagy a lakhely szerinti polgármesteri hivatalnál;
  12. halotti anyakönyvi kivonat másolata amennyiben a hallgató félárva, ezt igazolással/ szelvényekkel kell kiegészíteni a hallgató és testvérei utódlási nyugdíjának összegére vonatkozóan;
  13. elvált szülők esetén szükséges a válásról szóló bírósági végzés másolata; ezt igazolással/ szelvényekkel kell kiegészíteni a hallgató és testvérei részére megítélt gyermektartási díj összegére vonatkozóan;
  14. a Pénzügyi Igazgatóság által kibocsátott igazoló okiratok az engedélyezett tevékenységekből származó nettó jövedelemre vonatkozóan: (például: bérleti díjak, P.F.A. – gazdasági tevékenység végzésére engedélyezett természetes személy, A.F. – családi vállalkozások, S.C. – kereskedelmi társaságok; a hallgató és családja magántulajdonában lévő javak használatából származó nettó jövedelemről: mezőgazdasági terület, erdők, bérleti szerződés stb.);
  15. a kérelmező saját felelősségű nyilatkozata, amelyből világosan kiderül, hogy sem ő, sem a családja nem rendelkezik egyéb jövedelemmel (8-as számú melléklet).

Fontos: az Adó- és Pénzügyi Hivataltól és a Mezőgazdasági Nyilvántartásból kapott igazolásokat kötelező benyújtani a 2018-as évre!

Aki egészségi állapota miatt ösztöndíjra jogosult, a következő dokumentumokat kell benyújtania:

1. formanyomtatvány – letölthető a kari honlapról;
  2. 12-es melléklet – letölthető a kari honlapról;
  3. személyi igazolvány fénymásolata;
  4. a szakorvos vagy a diagnózis terén illetékes főorvos által kibocsátott orvosi igazolás; a hallgató által bemutatott orvosi igazoláson kötelező módon szerepelnie kell a 16. cikk, (3) bekezdés 3) pontjában megjelölt betegségkategóriák szerinti diagnózis besorolásának.

16. cikk, (3) bekezdés 3) pont: egészségügyi intézmények nyilvántartásában szereplő TBC-s betegek, cukorbetegség, rosszindulatú betegségek, felszívódási zavar szindróma, krónikus veseelégtelenség, asztma, epilepszia, örökölt szívbetegség, krónikus hepatitisz, zöldhályog, súlyos rövidlátás, immunológiai megbetegedések, ritka betegségek, autizmus spektrumzavar, hematológiai betegségek (vérzékenység, talasszémia stb.), süketség, cisztás fibrózis, HIV-fertőzés (AIDS), mozgáskorlátozottság, spondilitisz ankilopoetika (Bechterew-kór), akut ízületi gyulladás, vagy egyéb krónikus betegség, amelyet az egyetem szenátusa figyelembe vehet.

Az orvosi igazolást a Matematika és Informatika Kar hallgatói számára kijelölt orvosi rendelőben is alá kell íratni és lepecsételtetni: dr. Oprea Radu Mihai, BBTE Iuliu Haţieganu sportpark, „Sport XXI – Flavia Rusu” egyetemi bentlakás épülete, Pandurilor (Feketepalló) utca 7. szám, P10-es orvosi rendelő. Órarend a BBTE honlapján.

Ösztöndíjszabályzat
7. melléklet – típuskérvény szociális ösztöndíjra