A Matematika és Informatika Kar két nyertes csapata a debreceni Regionális Programozó Csapatverseny dobogóján

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara a 2015–2016-os tanév őszi félévében is megrendezte a DEIK Regionális Programozó Csapatversenyt, amelynek célja a számítógépes programozó csapatversenyek népszerűsítése, illetve a versenyben részt vevők csapatmunkájának, algoritmikus programozói tudásának fejlesztése és összemérése regionális szinten.

Dr. Robu Judit egyetemi docens, dékánhelyettes kíséretében a BBTE Matematika és Informatika Karát két csapat is képviselte a 2015. november 29-én zajló versenyen. Mindkét csapat derekasan megállta a helyét és tisztességgel képviselte karunkat, eredményhirdetéskor mindkettő dobogós helyre került. Az UBB1 csapat tagjai, Vlad Negura, Petru Trîmbiţaş és Flaviu Berbecariu I. helyezést értek el, míg az UBB2 csapat, Beiland Arnold, Szász Zoltán és Bakó Bencze a verseny döntőjében a III. helyre került, ami azért is figyelemre méltó, mert ez a csapat I. éves hallgatókból áll.

Az eseményről, hallgatóink teljesítményéről a Ziar de Cluj napilap is tudósított.

Gratulálunk diákjainknak!

Fényképek forrása: Facebook