A BBTE matematika és informatika szakterülete újabb rangos helyezést ért el a QS World University Rankings by Subject 2016 nemzetközi egyetemi rangsorolásban

Matematica si informatica in topA Quacquarelli Symonds (QS) brit ügynökség által közzétett legújabb nemzetközi egyetemi rangsorolásban a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem is megjelenik – matematika és informatika képzése révén. Az egyetemi rangsorolás megtekinthető a következő oldalon: QS World University Rankings by Subject 2016

A matematika szakterülettel már találkoztunk a nemzetközi rangsorolásban (most a 201–250. helyezést érte el a QS World University Rankings by Subject 2016 listán), de az informatika szakterület most legelső alkalommal szerepelt ebben a rangos osztályozásban, a 401–500. helyen.

Ha ebben a rangsorolásban a matematika szakterület a tudományos eredményeknek köszönhetően emelkedett ki, akkor az informatika kimagasló helyezése elsősorban a szakma munkaadóitól érkező visszajelzéseknek az eredménye, az informatika szakterület által kapott pontozás ebben az esetben a szakterületen végzett hallgatók értékeinek természetszerű elismerése, visszaigazolása.