A BBTE matematikai szakterülete újra kiemelkedő helyen szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorolásban

A kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem matematikai szakterülete egyre gyakrabban tűnik fel a független intézmények által összeállított nemzetközi egyetemi rangsorolások élén. A legutóbb nyilvánosságra hozott Best Global Universities rangsorolást az US News állította össze, amely ebben az évben 21 tudományterületet értékel különböző kritériumok alapján.

A rangsorolás szerint a Babeş–Bolyai Tudományegyetem – MATEMATIKA szakterülete révén –, kiváló helyezést ért el: pontosabban a 81. helyen szerepel azon a listán, amelyet a rangsorolás készítői a „the world’s best universities for mathematics” jelzővel illetnek.

A rangsorolás az alábbi szempontok figyelembevételével történt:

• publikációk összessége
  • idézettség összessége
  • magas idézettséggel rendelkező dolgozatok száma
  • nemzetközi tudományos együttműködés
  • a tudományos kutatásban való nemzetközi elismertség
  • a tudományos kutatásban való regionális elismertség

A 21 tudományterület (Agricultural sciences → Space sciences) kiértékelése a 2008–2012-es időszakra vonatkozik, a rangsorolás alapját képező adatok pedig a Thomson Reuters InCitesTM adatbázisból származnak.

Ez az új rangsorolás a romániai matematika-iskola, illetve közelebbről a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem matematikusai által felmutatott értékek természetes elismerése, amelyek alapját a hagyomány tisztelete és a tisztességes versenyszellemben elvégzett munka képezi.