A BBTE Matematika és Informatika Kara német tannyelvű informatika alapképzési programot indít 2014 őszétől az MHP, Porsche és EBS támogatásával

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem vezetősége 2014. március 5-én szerződést írt alá az MHP Consulting Románia S.R.L., a Porsche AG és az EBS Románia nagyvállalatokkal a Matematika és Informatika Karon induló német tannyelvű informatika alapképzési program támogatásáról. BBTE három szerződéses partnere által biztosított, és az újonnan induló képzési program finanszírozására előirányzott keretösszeget kizárólag tudományos kutatási tevékenységekre, valamint a német nyelvű alapképzésben résztvevő hallgatók tanköltségeinek támogatására fogják felhasználni. A 2014–2015-ös egyetemi tanévre 60 hely kerül meghirdetésre, ebből 15 hely tandíjmentes és 45 hely tandíjas. A meghirdetett képzési program a német nyelvet jól ismerő és érettségi diplomával rendelkező jelentkezőknek szól. A német nyelvű alapképzés végzősei számára sikeres karrierlehetőségek nyílnak nemcsak a támogató partnercégeknél (Porsche AG, EBS Románia és MHP Consulting Románia), és az IT-szektor keretében működő egyéb vállalkozásoknál, hanem a bankszektorban, a biztosító társaságoknál, a műszaki központoknál, kutatóintézeteknél, valamint a közép- és felsőfokú oktatásban is.